English
       По-русски
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Respublikos g.34, Panevėžys
 

Gerbiami Rūmų nariai,
pasikeitus Jūsų įmonės rekvizi- tams, asmenims, atsakingiems už ryšius su Rūmais, arba darbuotojų skaičiui maloniai prašome  infor- muoti elektroniniu paštu panevezys@chambers.lt  arba faksu 8-45 500309

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    
 

BABILONO gyvenvietė – praktiškiems pirkėjams

Praėjusiais metais Lietuvos didmiesčiuose pastebimai suintensyvėjo individualių namų rinka. Aukštesnes ir stabilias pajamas gaunantys asmenys aktyviau ieškojo ne tik sklypų individualių namų statyboms, bet ir pirko jau pastatytus namus. Tai atsispindėjo ir sandorių kiekyje, ir kainų pokyčiuose. Individualių namų rinkos atsigavimą pastebi ir BABILONO gyvenvietės projekto rengėjai.
2012 m. balandžio 3 d.
 
Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune pastatytas bei plečiamas ne vienas individualių namų kvartalas. Pasimokę iš svetimų klaidų, gyvenviečių projektų įgyvendintojai šiuo metu labiau atsižvelgia į pirkėjų norus, namų statybos kokybę, architektūrinius sprendimus, šiltinimo medžiagas, funkcionalumą, patogų išplanavimą ir infrastruktūrą. Žmonės linksta gyventi mažesniuose optimalaus dydžio namuose, stovinčiuose visiškai įrengtuose kvartaluose. Į šią tendenciją orientuojasi ir BABILONO gyvenvietės projekto rengėjai.
 
BABILONO gyvenvietėje populiariausio – 89 kv. m su trimis miegamaisiais – namo orientacinė kaina svyruoja nuo 263 tūkst. iki 325 tūkst. litų. Už tokią sumą klientui pastatomas namas su daline apdaila ir visiškai sutvarkyta aplinka.
 

„Pagrindinė mūsų gyvenvietės vizija – keisti klientų požiūrį į namą ir skatinti praktiškus pasirinkimus. Orientuojamės į ilgaamžiškumą, kokybę ir ekonomišką eksploataciją, todėl nors mūsų siūlomi namai kiek brangesni nei kiti Panevėžio NT rinkoje parduodami statiniai, vis dėlto džiugina tai, kad žmonės nebijo investuoti į ateitį. Juk pigesnė būsto eksploatacija ilgainiui kompensuoja sumokėtus pinigus“, – sakė BABILONO gyvenvietės statybos direktorius Tadas Vasiliauskas.

Besikuriančioje BABILONO individualių namų gyvenvietėje tęsiasi darbai. Jau įrengti 4 gyvenamieji namai, dar 6 naujakuriams išduoti statybos leidimai. Taip pat įgyvendintas didelių investicijų ir darbo jėgos reikalavęs infrastruktūros įrengimas.
 
„Nutiesti vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų, dujų, elektros tinklai, optikos kabeliai sparčiam internetui ir kabelinei televizijai, – tai didelių laiko ir finansinių sąnaudų reikalaujantis procesas. Visi inžineriniai tinklai klojami žemėje, todėl plika akimi nematyti nei investicijų dydžio, nei paties proceso, bet tai vienas esminių profesionalių statybų projekto žingsnių, užtikrinantis darnų gyvenvietės kūrimą“, – pasakojo T.Vasiliauskas.
 
Projekto komanda rūpinasi ir kitais strateginiais darbais, užtikrinsiančiais viso mikrorajono gyventojams kokybiškas gyvenimo sąlygas bei patogų susisiekimą su miestu. „Su Panevėžio miesto savivaldybe deramės dėl autobuso stotelės BABILONO gyvenvietėje įrengimo. Tai turėtų palengvinti susisiekimą su miestu kvartalo gyventojams ir aplinkinėse įmonėse dirbantiems panevėžiečiams. Taip pat su rangovais jau pasirašytos sutartys dėl privažiavimo kelių įrengimo prie nupirktų ir pastatytų pirmųjų namų“, – teigė BABILONO gyvenvietės statybos direktorius.
 
Paklaustas apie panevėžiečių susidomėjimą gyvenviete T. Vasiliauskas džiaugėsi, kad klientų vis daugėja. „Potencialius būsto pirkėjus vis dar stebina, kokie patogūs gyventi ir ekonomiški gali būti 56-89 kv. m namai, pastatyti 4-5 arų žemės sklype. Tipiško lietuvio gyvenimo tikslas ir nuostata – 140 kv. m  ploto namas su garažu dviem automobiliams, su 8 arų sklypu. Tačiau žmonės dažnai pamiršta, kad kiekvienas nenaudingas kvadratinis metras reikalauja didelių investicijų jį įrengiant, o vėliau – ir eksploatuojant. Reikalinga papildoma priežiūra, brangsta būsto išlaikymas“, – sakė T. Vasiliauskas.
 

Akivaizdu, kad dideliam namui įrengti ir išlaikyti reikia daugiau lėšų. Dauguma didelius namus turinčių žmonių iki galo neišnaudoja viso turimo namo ir žemės ploto, todėl, anot T.Vasiliausko, galima tik pasidžiaugti, kad atsiranda vis daugiau praktiškų pirkėjų, kurie renkasi mažesnį, bet 100 proc. įrengtą būstą.

 

„Gal geriau jau šiandien pasistatyti ir visiškai įsirengti namą, tenkinantį visus jūsų poreikius, o laisvalaikį prasmingai leisti su šeima arba atsidėti savo pomėgiams, o ne nuolat įgyvendinti susikurto svajonių namo planus  kiekvieną laisvą minutę dirbant „statybininku“ ir nebejaučiant jokio gyvenimo komforto?“ – dalijosi mintimis T. Vasiliauskas.
 
„Šaunu, kad ir šiuo gana sunkiu periodu, kai NT rinka dar tik atsigauna, įgyvendinami nauji projektai, tokie kaip BABILONO gyvenvietė arba „BABILONO dvaro“ kvartalas. Teigiamas aspektas, kad kvartalo vystymas yra vieno investuotojo rankose, t. y. rūpinamasi ne tik kokybiška namo statyba, bet ir visa infrastruktūra“, – teigė NT bendrovės „Ober-Haus“ atstovas R. Paulauskas.
 
Anot NT specialisto, kvartaluose, kuriuose sklypai parduodami pavieniams asmenims, neretai  lieka tuščių plotų. Dažniausiai ilgokai užtrunkama kol pačių gyventojų iniciatyva ir lėšomis sutvarkomi keliai, kvartalo apšvietimas, aplinka. „Šiuo požiūriu BABILONO gyvenvietė pranašesnė už kitus kvartalus, galbūt išskyrus Ežerėlio gyvenvietę, kuri taip pat vystoma vieno investuotojo“, – sakė R. Paulauskas.
 

Pasakodamas apie tolesnius planus T. Vasiliauskas teigė, kad bus vystomas besiplečiantis gyvenamųjų namų kvartalas – išasfaltuoti keliai, klojami šaligatviai, sėjamos žaliosios vejos, įrengtas apšvietimas. Šiuo metu jau kuriama bendrija, kuri rūpinsis Babilono gyvenvietės einamaisiais klausimais, vienas pirmųjų dabar bendrai sprendžiamų klausimų – laisvalaikio zonos rengimas. Ją turėtų sudaryti krepšinio aikštelė, poilsiavietė prie Šermuto upelio ir t.t.

Be to, kol kas BABILONO gyvenvietėje buvo galima įsigyti tik įrengtus namus, o dabar pirkėjams bus parduodami ir atskiri sklypai arba sklypai su statybos leidimais, išlaikant darnią gyvenvietės architektūrą.

Atgal į sąrašą
Jau greitai
  
 
 
 
 
 
 
Dovanos Kalėdoms, salės šventiniams pobūviams
 
 

 

 

 

 

 

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai
Respublikos g. 34, LT- 35173 Panevėžys
Tel. 8-45 463687
Faks. 8-45 500309